poniedziałek, 22 maja 2017

Stosowanie połączenia hipnozy z medytacją

Zebyście wiedzieli, że ten interesujacy blog jest dalej prowadzony ;) pisze krotkiego posta jak można łączyć hipnozę z medytacją dla wzmocnienia efektów jednego czy drugiego. Zanim w pełni uświadomisz sobie jak bardzo taka umiejętność pozytywnie zmieni twoje dotychczasowe życie i efekty w tym co robisz chciałbym abyś zapamiętał, że nauka potrzebuje ćwiczeń i czasu.
We wcześniejszych artykułach opisałem wam na czym polega mniej więcej hipnoza oraz opisałem wstęp do medytacji. Tak to był tylko wstęp. W dzisiejszym artykule chcę Ci przedstawić w jaki sposób możesz przyspieszyć swoją medytację lub hipnozę. Otóż tak naprawdę to są dwa bardzo podobne stany. Różnica polega tylko i wyłącznie na tym, że skupiamy się na zupełnie innych rzeczach. A więc, aby wprowadzić się w owe stany możemy używać tych samych narzędzi lub owych stanów nawzajem. Połączone razem dają niesamowite efekty i w bardzo krótkim czasie. Na jakiej zasadzie to działa? Otóż powiedzmy zaczynamy od indukcji stanu hipnotycznego w którym sugestią będzie czysty umysł. Gdy już to osiągamy, wtedy łapie my się tego stanu i medytujemy. To pogłębia uśpienie naszego świadomego umysłu i pogłębia trans. Gdy to nam się uda znów możemy użyć hipnozy tym razem dyktując sobie sugestie dotyczące osiągnięcia celu lub np. Wyższego poziomu w medytacji. To bardzo proste narzędzia i bardzo skuteczne. Dlaczego to działa? Niektórzy uważają że hipnoza i Medytacja to dwie różne rzeczy, ale tak naprawdę różni je od siebie postrzeganie świadomego umysłu i sposób ich osiągania. Hipnoza jest stanem branym bardziej naukowo i technicznie. Medytacja natomiast jest przeważnie stanem duchowej ścieżki, wewnętrznego "ja" itd. Pamiętajcie jednak, że wasz świadomy umysł nie odróżnia nazw. Dla niego obydwa to głęboki stan relaksu i odprężenia. Wystarczy odpowiednio go pokierować, a jak twój umysł nieświadomy zaskoczy o co chodzi to powie " aha mega relaks, rozumiem to jazda" i wtedy wpadasz w taki stan jaki chcesz. Głębszy, płytszy czy jaki tam chcesz osiągnąć w zależności od celu i osobowości. Bo pamiętajcie, że takie rzeczy są bardzo osobiste i trzeba umieć dostosowywać je do własnej osoby w najwyższym stopniu, bo kiedy stosuje się takie techniki we właściwy sposób to wtedy osiąga się najwyższe rezultaty. Oczywiście bardzo pomocny okazuje się być język podświadomości I techniki NLP. A także bardzo duża rolę odgrywa wyciszenie, spokój i skupienie. Wszystko wspólnie wymieszane to najlepszy przepis na mega doświadczenie. Zachęcam spróbować i nie boczyć się jeżeli jest się medytujacym na hipnozę i na odwrót.

Pozdrawiam

...Z...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie skazuj się na męki tylko dlatego, że media tak mówią!

Cześć, dzisiaj chciałbym odbiec troszkę od tematu i napisać o innych aczkolwiek możliwe, że równie interesujących faktach. Nie wiem w jakim ...