wtorek, 23 maja 2017

Najważniejsze elementy dla naszego umysłu JEDI mają rację!

Że względu na duże zainteresowanie tym jakże interesującym blogiem i chwilę wolnego czasu postanowiłem dziś także umilić wasz dzień kilkoma przydatnymi i bardzo interesującymi informacjami. Na co najbardziej zwracać uwagę. Dziś chciałbym opowiedzieć troszkę o tym jak działa nasz umysł. Otóż chciałbym nie tylko powiedzieć wam co i jak zrobić, żeby działało, ale też wytłumaczyć dlaczego to działa. A więc co tak naprawdę jest dla naszego umysłu najważniejsze. Odpowiedź jest prosta, wbrew tym wszystkim powiedzeniom  typu "myśl głową, a nie sercem" to właśnie uczucia i odczucia są bardzo ważnym elementem z którym trzeba nauczyć się pracować. Tak samo jak później obrazy, czyli bodźce wzrokowe a na końcu słowa. Chociaż słowa bym umiejscowił na końcu, ale też na początku, już tłumaczę dlaczego. Dzięki słowom  ( ogólnie mowie) i odpowiednim doborze słów, jesteśmy w stanie wywołać wszystkie poprzednie elementy, czyli odczucia, uczucia, obrazy, dźwięki itd. Oczywiście są tacy ludzie, którzy powiedzą  ( po części tak jest), że nie potrafią sobie wyobrazić porządnie ( tzn tak, żeby zobaczyć) jakiś obraz lub dźwięk. Mają rację tylko po części. Otóż mylą się w tym że nie mają obrazu w głowie, bo tak naprawdę go mają, tylko że go nie widzą. Sam miałem taki problem dość długo, że nie widziałem obrazów, przez co nie pamiętałem snów itd. Oczywiście jest wiele sposobów żeby to ominąć lub po prostu zdjąć blokadę i zacząć widzieć to co chce się zobaczyć oczyma wyobraźni. Ale nie będziemy się rozpisywać na ten temat więcej. Więc każda decyzja, każde zdarzenie w naszym życiu, każde doświadczenie jest powiązane conajmniej z z dwoma elementami w czym jednym zawsze są nasze własne uczucia. Na przykład jeżeli jedliśmy coś dobrego to było to smaczne, odczuwalny smak i czuliśmy się dobrze, przyjemnie. Jeżeli słuchaliśmy przyjemnej muzyki to słyszeliśmy ją i czuliśmy się zrelaksowani zachwyceni itd. A jeżeli np ktoś nas uderzy w ramię to odczujemy ból i niezadowolenie lub złość. Do każdego doświadczenia, czym kolwiek ono by nie było dopasowujemy zaraz jakiś stan emocjonalny, jakieś uczucie. Dlatego, aby skutecznie programować i manipulować własny lub czyjś umysł, trzeba przede wszystkim potrafić zapanować nad emocjami i uczuciami. Następnie, co już jest trudniejsze i wymaga ćwiczeń, nauczyć się wykorzystywać je na własną korzyść. Oczywiście wszyscy jesteśmy inni, inaczej czujemy, inne rzeczy nas poruszają i złoszczą, dlatego zawsze powtarzam, dlaczego tak ważne jest indywidualne podejście do wszystkiego medytacji, autohipnozy itd.

  Dobry hipnotyzer będzie potrafił wykorzystać wszystkie elementy dostępne aby zapanować nad czyimś umysłem. Będzie zwracał uwagę na każdą rzecz która się dzieje, a i będzie stwarzać własne, aby cała hipnoza była skuteczniejsza. (Taka ciekawostka, bardzo duży nacisk na te elementy kładziemy na przykład podczas błyskawicznego indukowania transu z dłonią. ) Dlatego ważne jest panowanie nad własnymi uczuciami bo dzięki temu możecie znacznie poprawić swoje całe dotychczasowe życie. Także pamiętajcie rycerze JEDI mieli rację!!! Panujcie nad uczuciami !!!
Pozdrawiam cześć!!
...Z..

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie skazuj się na męki tylko dlatego, że media tak mówią!

Cześć, dzisiaj chciałbym odbiec troszkę od tematu i napisać o innych aczkolwiek możliwe, że równie interesujących faktach. Nie wiem w jakim ...